מחשבון BMI

מחשבון BMI

מלאו את הפרטים הבאים וגלו את מדד ה BMI שלכם:

מחשבון מדד גוף (BMI)

מחשבון BMI - מחשבון מדד גוף (BMI)

האם אתם יודעים מהו מדד ה-BMI שלכם? מדד גוף (BMI) הוא כלי מדעי המשמש למדוד ולאמוד את היחס בין המשקל לגובה, ולקבוע האם אתם במשקל תקין, תת-משקל, עודף משקל או השמנת יתר. בעזרת המחשבון שלנו, תוכלו לבדוק בקלות ובמהירות את מדד ה-BMI שלכם ולקבל המלצות לשיפור הבריאות שלכם.

מהו מדד ה-BMI?

מדד ה-BMI (Body Mass Index) הוא פרמטר המחושב מחלוקת המשקל בקילוגרמים בריבוע הגובה במטרים. המדד פותח על ידי הסטטיסטיקאי אדולף קיטלה במאה ה-19 והוא נחשב לכלי מועיל לאבחון סיכונים בריאותיים קשורים למשקל גוף.

כיצד ניתן לחשב את ה-BMI?

החישוב מתבצע על ידי חלוקת המשקל של האדם (בק"ג) בריבוע הגובה שלו (במטרים). לדוגמה: אדם שמשקלו 70 ק"ג וגובהו 1.75 מטר, יחושב כך: BMI=701.752≈22.9BMI=1.75270​≈22.9.

פירוט קטגוריות ה-BMI:

  • תת-משקל: מדד BMI נמוך מ-18.5
  • משקל תקין: מדד BMI בין 18.5 ל-24.9
  • עודף משקל: מדד BMI בין 25 ל-29.9
  • השמנת יתר: מדד BMI מעל 30

חשיבות ה-BMI:

למרות שה-BMI אינו מדד מושלם ואינו מתחשב בהבדלים בין מסת שריר למסת שומן, הוא עדיין מהווה כלי חשוב להערכת הסיכונים לבריאות כמו מחלות לב, סוכרת סוג 2 ועוד.

לסיכום, מדד ה-BMI הוא כלי חשוב ושימושי למעקב אחרי הבריאות הגופנית שלכם. השימוש במחשבון BMI שפיתחנו יאפשר לכם לדעת היכן אתם עומדים ביחס לטווחי המשקל המומלצים ולקבל כלים לשיפור הבריאות שלכם. מוזמנים לבדוק את עצמכם עוד היום ולשמור על גוף בריא וחזק.

מחשבון מדד גוף (BMI)

מחשבון BMI - מחשבון מדד גוף (BMI)

Similar Posts