|

מטבע MANA

MANA

מה זה Decentraland (MANA)? האם זה מטבע?

Decentraland היא פלטפורמת מציאות מדומה המופעלת על ידי Ethereum. בעולם הווירטואלי הזה, אתם רוכשים חלקות אדמה שאתם יכולים למכור מאוחר יותר או לבנות עליהן ולהרוויח כסף. אין גבול למה שאתם יכולים לעשות בLAND שלכם.
זוהי הפלטפורמה הדיגיטלית הראשונה שנמצאת בבעלות מלאה של המשתמשים שלה.

במדריך הבא נעבור על הדברים הבאים:

 • איך Decentraland עובד?
 • הצוות מאחורי Decentraland והתקדמות אבני דרך
 • מסחר
 • איפה אפשר לקנות MANA
 • היכן לאחסן MANA
 • סיכום
 • משאבים נוספים של Decentraland

תוכן עניינים

איך Decentraland עובד?

בדומה למשחקים כמו Skyrim ו-Fallout, Decentraland הוא יקום וירטואלי סוחף. יחד עם זאת, במקום לשחק על מסך דו מימדי, אתם משתתף בעולם תלת מימדי. נראה שזה השלב ההגיוני הבא לפני יצירת משחקים מבוססי בינה מלאכותית במרחב הפיזי.

מה זה LAND?

ב-Decentraland, המרחבים שאתם מקיימים איתם אינטראקציה הם LAND, נכסים דיגיטליים שאינם ניתנים לשינוי שאתם רוכשים במשחק עצמו. ברגע שאתם הבעלים של חלקת LAND, אתם חופשיים לעשות איתה כרצונכם. אתם יכולים ליצור משחקים, יישומים, שירותי הימורים, או אפילו סצנות תלת מימד דינמיות. אבל, למה לעצור שם? למרות שזה לא המטרה העיקרית שלו, אתם יכולים גם ליצור שירותים מבוססי LAND סביב חינוך, פיתוח מקצועי, תיירות וכו'.

מספר ה-LAND מוגבל, וכל חלקת LAND היא 33 רגל על ​​33 רגל, אבל אין גבול לגובה שלה. לאחרונה Decentraland יצרה את LAND Estates, תכונה המאפשרת לך לנהל ביתר קלות את ה-LAND שלך על ידי שיוך חלקות סמוכות. אם אתם מעוניינים ברכישת LAND (או סתם רוצה לראות את המפה), עליכם לבדוק את השוק של LAND.

קבוצות דומות ב-LAND מורכבות ממחוזות. מחוזות הם בעצם קהילות שסובבות סביב נושא משותף. לדוגמה, ייתכן שיש מחוז אחד רק עבור חובבי קריפטו עם אפליקציות ושירותי מטבעות קריפטוגרפיים. אתם יכולים להצביע בנושאי מחוז דרך ה-dApp להצבעה של Decentraland, Agora. כמות הקרקע שאתם מחזיקים במחוז ספציפי תואמת את משקל ההצבעה הכולל שלכם. Decentraland יצרה את Agora כדי לתת לכם יותר שליטה על מה שקורה במחוזות שלכם, וכדי לספק משוב על הפלטפורמה.

מה זה MANA?

MANA הוא אסימון המטבע של Decentraland. זהו אסימון ERC20 שבו אתם משתמשים כדי לרכוש חלקות LAND וכן לשלם עבור סחורות ושירותים בעולם הוירטואלי.

כשאתם קונים אדמות decentraland שורפת את ה-MANA שאיתה אתם רוכשים. צוות Decentraland מכר במקור כל חלקת LAND תמורת 1000 MANA. עם זאת, כעת, כשיש שוק משני, מחירי הקרקע משתנים. נכון לעכשיו, המגרש הזול ביותר של LAND הוא 11,750 MANA בעוד לאזורים פופולריים יותר יש תגי מחיר במיליונים. המגרש הנמכר ביותר הלך על 2,000,000 MANA, או 175,578 דולר, במרץ 2018. זה היה לא מעט כסף עבור מגרש וירטואלי והותיר למוכר רווח יפה.

תשתית טכנולוגית

לפרוטוקול של Decentraland יש שלוש שכבות:

 • שכבת קונצנזוס: מעקב אחר בעלות על קרקע ותכולת קרקע באמצעות חוזה חכם של Ethereum.
 • שכבת תוכן קרקע: משתמשת במערכת הפצה מבוזרת לעיבוד התוכן בעולם הוירטואלי.
 • שכבת זמן אמת: מספקת חיבורי עמית לעמית למשתמשים לאינטראקציה זה עם זה.
  הצוות בונה את פלטפורמת המציאות המדומה באמצעות A-Frame. כדי לבנות בעולם, תחילה תוכל ליצור מודל ב-SketchUp ו/או בבלנדר, ולאחר מכן לייבא אותו לפלטפורמה.

צוות Decentraland והתקדמות אבני דרך

את צוות Decentraland מובילים ארי מייליץ' (ראש הפרויקט) ואסטבן אורדנו (Tech Lead). אורדנו עבד בעבר ב-Bitpay כמהנדס תוכנה והקים את Smart Contract Solutions, Inc. שני המייסדים עבדו יחד גם ביצירת Stremium ו-Bitcore.

Decentraland קיימים זמן רב יותר ממה שאתם חושבים. הצוות הגיע לאבן דרך הפיתוח הראשונה שלהם, עידן האבן, ביוני 2015. זו הייתה רשת פשוטה ומפוקסלת שהקצתה פיקסלים למשתמשים באמצעות אלגוריתם הוכחת עבודה. לאחרונה הם ערכו אירוע Terraform בו מכרו את ה LAND בעולם התלת מימד החדש.

הצוות גם שיתף פעולה עם district0x, Aragon ו-imToken כדי לספק חלק מהשירותים שלהם.

Decentraland היא די ייחודית בעולם הבלוקצ'יין ללא מתחרים גדולים וישירים. High Fidelity ו-Sansar מספקות שתיהן מרחבים לייצור ולמכירת חוויות מציאות מדומה, אך הן אינן מבוססות בלוקצ'יין. נראה ש-MARK.SPACE הוא הפרויקט הדומה ביותר; עם זאת, הוא נמצא הרחק מאחורי Decentraland בפיתוח.

מסחר

מחיר ה-MANA עמד על קיפאון יחסית עד לפיצוץ השוק של דצמבר/תחילת ינואר. מאז, המטבע הצליח יחסית לשאר שוק האלטקוין, ושמר על כ-75% מערך הביטקוין שלו בירידה שלאחר מכן.

MANA הגיעה לשיא של כל הזמנים בינואר 2018 ב-0.26 דולר, והגיעה לשני שיאים נוספים במאי וביולי, 0.18 דולר ו-0.14 דולר בהתאמה. מאז יולי 2018 MANA המשיכה לרדת, מה שמשקף את המגמות של שוקי הקריפטו. נכון לזמן כתיבת שורות אלה בשנת 2021 MANA חווה עלייה דרמטית בשווי המטבע יחד עם כל שוק הקריפטו ונסחר סביבות3.68$ כאשר הוא ממוקם במקום ה33 ברשימת המטבעות המובילים של CMC 

איפה אפשר לקנות MANA?

אתם יכולים לרכוש MANA ברוב הבורסות הגדולות עם ביטקוין או Ethereum. ל-Binance ול-OKEx יש את נפח המסחר הגדול ביותר מבין הבורסות.

היכן לאחסן MANA?

MANA הוא אסימון ERC20, כך שישנן אפשרויות רבות של ארנק לבחירתכם. אנו ממליצים להשתמש בארנק חומרה כמו Trezor או Ledger Nano S. אלה שומרים על הכספים שלכם במצב לא מקוון ופחות רגישים לתוכנות זדוניות.

MyEtherWallet הוא אפשרות פופולרית נוספת אם אינכם רוצים לבזבז את הכסף על ארנק חומרה.

סיכום

Decentraland היא פלטפורמת מציאות מדומה שניתן לרכוש עליה קרקע. תוך שימוש בדמיון של גיימרים ויזמים בכל מקום, אתם יכולים לעשות מה שאתם רוצים עם הקרקע שאתם רוכשים.

זהו פרויקט ייחודי בשוק שלא נבדק ברובו. הפופולריות של משחקי "חיים אלטרנטיביים" היא סימן טוב, אבל קשה לדעת אם זה יעבור למרחב התלת-ממד והבלוקצ'יין. עם זאת, אם דסנטרלנד תשיג את האימוץ שתומכיה מקווים, אז אולי נראה רק מערכת אקולוגית חדשה לגמרי של עסקים וחוויות פורחת לנגד עינינו.

5/5 (1 Review)

Similar Posts