בית » בלוג חדשות קריפטו » חדשות קריפטו » Ethereum מקבל שדרוג נוסף: מה שצריך לדעת

Ethereum מקבל שדרוג נוסף: מה שצריך לדעת

ETH

Ethereum מקבל שדרוג נוסף: מה שאתה צריך לדעת על Arrow Glacier
Arrow Glacier יכול לדחות את "פצצת הקושי" עד לאחר ההשקה של Ethereum 2.0.

תקציר:

  • Arrow Glacier נותן למפתחים עוד כמה חודשים לעבוד על Ethereum 2.0 ללא הסחות דעת.
  • העדכון האחרון של Ethereum, Altair, היה באוקטובר.

Arrow Glacier שידרוג רשת 

רק לפני מספר חודשים, מפתחי Ethereum ביקשו מהמשתמשים לעדכן את הצמתים שלהם – המכשירים המריצים את תוכנת הרשת ומאחסנים (בדרך כלל) את ספר העסקאות הבלתי ניתן לשינוי.

עכשיו הם שוב עוסקים בנושא, הפעם כדי לעכב את מה שמכונה "פצצת הקושי" – משימה תקופתית שתתיישן לאחר שה-Ethereum 2.0 ייכנס לתוקף והרשת תעבור למודל קונצנזוס של הוכחת סיכון שמבטל כריית קריפטו בהוכחת עבודה.

בניגוד למזלג הקשיח של לונדון, ששינה את מבנה עמלות ה-Ethereum והכניס לחץ דפלציוני לרשת, השדרוג של Arrow Glacier המתוכנן לשבוע זה אינו קרוב כל כך דרסטי. למעשה, הוא אפילו לא עמוס בהרפתקאות כמו אלטאיר, השדרוג של אוקטובר שהכין את שרשרת המשואות – נקודת ההתחלה למעבר של Ethereum להוכחת הימור – לפריים טיים.

המטרה היחידה של Arrow Glacier היא לעצור פצצה מלהתפוצץ ולתת למפתחים יותר זמן להעביר את הרשת ל-Ethereum 2.0. בלעדיה, הרשת הנוכחית עלולה להיות פחות שמישה.

הפצצה הזו מתקתקת מאז 2015, אז החלו מפתחים ליצור את רשת Ethereum. יוצרי הרשת קיוו לעבור את מנגנון הקונצנזוס של ביטקוין, הוכחה לעבודה, שתמריץ אנשים לתרום כוח מחשוב כדי להפעיל ולאבטח את הרשת על ידי מתן מטבעות שהוטבעו לאחרונה.

הוכחת עבודה יוצרת מרוץ חימוש אחר כוח מחשוב הולך וגובר, שאינו נהדר לאיכות הסביבה ולא לבלגן המוסך של אנשים, וזו הסיבה שהרשת עברה להוכחת סיכון. בעיצוב זה, מחזיקי מטבעות יכולים לנעול את ה-ETH שלהם ברשת כדי לאבטח את הבלוקצ'יין; בתמורה, הם מקבלים ETH שזה עתה נטבע בפרופורציה לתרומה שלהם, גם אם אין להם את החומרה המפוארת ביותר.Tim Beiko | timbeiko.eth 🍵
15 שעות ago

RT @TimBeiko: I just published another #AllCoreDevs update, covering Arrow Glacier 🏹🧊, Kintsugi 🍵 and the recently proposed EIP-4488 📜
St…

קרא עוד


Tim Beiko | timbeiko.eth 🍵
5 ימים ago

I just published another #AllCoreDevs update, covering Arrow Glacier 🏹🧊, Kintsugi 🍵 and the recently proposed EIP-4488 📜
Strongly recommend for folks wanting to get up to speed on the tradeoffs related to the EIP, as things may move quickly!

קרא עוד


Tim Beiko | timbeiko.eth 🍵
2 שבועות ago

We just wrapped up #AllCoreDevs 127 🦃
Agenda:
Stream: https://t.co/bbX43I77Yd
Recap below 👇🏻 https://t.co/lk64YdK91j

קרא עוד

כשהם יודעים בשלב מוקדם שהם רוצים להרחיק את Ethereum מהוכחת עבודה, מפתחים קידמו תמריץ בתוך הבלוקצ'יין כדי לוודא שהם עושים זאת. הקוד הזה, המכונה פצצת הקושי, יקשה על אנשים לכרות ETH ולהאט את הרשת כל עוד הוא יישאר הוכחה לעבודה.

למרות שהמזלג הקשיח של לונדון באוגוסט עיכב את הפיצוץ עד דצמבר – בדיוק כפי שעשו שדרוגים קודמים – המפתחים נאלצו לחזור לשולחן כדי לדחות אותו שוב.

יש תקווה ששדרוגים כמו אלה עשויים להיות מיותרים בקרוב. טים בייקו, שמרכז את מפתחי הליבה של הרשת, כתב בשבוע שעבר, "אני מקווה שזו הפעם האחרונה שפצצת הקושי מתעכבת לפני המעבר של Ethereum להוכחת הימור!"

שידרוגי עבר:

LONDON HARD FORK

מה יש ב-Ethereum London Hard Fork Beyond EIP-1559 שיצא ביולי ?

טים בייקו מקרן Ethereum עצר בפודקאסט The Decrypt Daily כדי להסביר את הפרטים והחסרונות של ה-hard fork של לונדון הקרוב.

EIP-1559

השינוי שגרר את מירב ההתרגשות והמחלוקות הוא EIP-1559, הכולל שני מרכיבים. ראשית, הוא מוסיף עמלת בסיס לכל עסקה ב-Ethereum blockchain. למרות שזה נשמע מכביד, זה למעשה אמור להפחית את עלויות העסקאות הכוללות, כי זה "עוזר לך להעריך טוב יותר את העמלה שלך", אמר בייקו. המערכת הנוכחית מסתמכת על מעין מכירה פומבית חיה כדי לדחוף עסקאות, כלומר אנשים יכולים לשלם יותר מדי.

בייקו אמר שזה משמעותי, אבל לא משנה את העולם: "תחשוב כמו הפחתה של 20%, לא כמו הפחתה של פי 20".

ההיבט השני של EIP-1559 הוא שהעמלה לא מגיעה יותר לכורים, האנשים בכל רחבי העולם שמפעילים את החומרה שמאמתת ומעבדת עסקאות. במקום זאת, הוא נשרף, כלומר ה-ETH נשלח לכתובת בלתי נגישה. על ידי הוצאת מטבעות מהמחזור, זה יוצר את מה שביקו כינה "לחץ דפלציוני על הרשת". במילים אחרות, המחיר של ETH עשוי לעלות ככל שההיצע הופך מוגבל יותר.

EIP-3198

EIP-3198, שבייקו כינה "סוג של הצעה אחות ל-1559", מרחיב למעשה את שיפורי חווית המשתמש של האחרון לחוזים חכמים. חוזים חכמים הם חלקי קוד מחשב שמבצעים הוראות ב-Ethereum blockchain. הם אלו שמאפשרים, למשל, לאפליקציות פיננסים מבוזר (DeFi) לחתוך את המתווך בזמן שהם מספקים לאנשים הלוואות או ריבית.

עם EIP-3198, עסקאות המשתמשות בחוזים חכמים לא אמורות להיות משלמות יתר על עמלות.

EIP-3529

בעוד EIP-1559 גזל את רוב תשומת הלב, ל-EIP-3529 עשויה להיות השפעה גדולה באותה מידה על הרשת. לדברי בייקו, ההצעה "מסירה החזרים עבור קודים מסוימים". הוא המשיך והסביר, באנגלית פשוטה, מה עומד מאחורי ה-EIP. כיום ב-Ethereum, אתה יכול לקבל החזר על גז, המתייחס לעמלה המשולמת עבור עסקאות, בעת ניקיון אחרי עצמך ברשת. חוזים חכמים ונתונים קשורים יכולים לסתום את הרשת, אחרי הכל.

בעוד שהחזר הגז עבור ניקיון נשמע טוב בפועל, בייקו אמר, "מה שראינו בפועל הוא שרוב ההחזרים לא משמשים לכך. הם משמשים כאשר עמלות הגז הופכות לנמוכות ברשת, אנשים ימלאו את הרשת בנתוני זבל בעצם. ואז כשעמלות הדלק יהיו גבוהות, הם ימחק את כל נתוני הזבל ויקבלו את ההחזרים האלה בחזרה".

הסרה או הפחתת ההחזרים באמצעות EIP-3529, הוא אמר, יהפכו את הרשת ליציבה יותר.

EIP-3541

במילים של בייקו, EIP-3541 "לא עושה הרבה בעצמו". זה בעיקר קובע את הטבלה לעדכונים עתידיים, שומר קצת מקום ברשת ליצירת סוגים חדשים של חוזים חכמים. "זה כמו טריק מסודר להוסיף פונקציונליות חדשה ל[מכונה הוירטואלית של Ethereum] מבלי לשבור שום דבר", אמר.

EIP-3554

בייקו לא התייחס לשינוי הקוד הסופי שנכלל במזלג הלונדוני, כנראה בגלל שהוא הפך לחלק סטנדרטי במזלגות הקשיחים של Ethereum. EIP-3554 יעכב את מה שמכונה "פצצת הקושי" לדצמבר 2021. הפצצה, כביכול, מגדילה את הקושי של כורים שרוצים לפתור בעיות קריפטוגרפיות מורכבות ולהרוויח ETH. התוצאה היא שהרשת תהיה איטית יותר.

במציאות, הפצצה הונחה שם בכוונה בשנת 2015 כדי לתמרץ מפתחים לעבור לגמרי מהכרייה. עם Ethereum 2.0, שעדיין לא הפך לפעולה מלאה, הבלוקצ'יין יעשה את הצעד הזה, ויעבור מהוכחת עבודה להוכחת הימור, שבה אנשים מקדישים את ה-ETH שלהם לרשת כדי לאבטח אותה.

EIP-3554 בעצם מנטרל את הפצצה הזו, ומספק קצת יותר זמן למפתחים להגיע ל-ETH2.

וברגע שנגיע ל-ETH2, רבים משינויי הקוד הללו יהפכו ללא רלוונטיים.

Similar Posts