מדריך NFT – מפורט ביותר מעודכן לשנת 2021

 

כל מה שצריך לדעת על יצירת, קניית ומכירת  אסימונים חסרי תחליף

 

NFTs הם ללא ספק הטרנד הבא בעולם הקריפטו לשנת 2021, עם מכירות של מעל 55% יותר משנת 2020 ועלייה משווי שוק של 250$ מיליון דולר למעל 400$ מיליון דולר. בשנת 2021 חשוב מאוד להבין מה הם NFT'(s) ? איך מייצרים אותם? איך קונים? איך מוכרים? כל זאת ועוד המון מידע נוסף נביא לפניכם במדריך הבא מבית ביטגו, הצטרפו לטירוף הNFT לשנת 2021 וקבלו טיפים מעולים, אנחנו ממליצים לבדוק מדריכים נוספים באתר שלנו ובטוחים שתמצאו מידע רב להכרת עולם הקריפטו

 

מה זה NFT ? (אסימון חסר תחליף)

 

NFT זה קיצור באנגלית של Non Fungible tokens , או בתרגום לעברית: אסימונים חסרי תחליף, הם בעצם סוג מסוים של פרוטוקול קריפטוגרפי המייצג נכס חד פעמי ייחודי במינו, שלא כמו ביטקוין או מטבעות אלטים אחרים הNFT אינו ניתן להחלפה בסוגי מטבעות קריפטו אחרים, משום כך הוא נקרא בעצם אסימון שאין לו תחליף.
תחילת דרכם של הnft's הייתה ב2012, ב2016 החלו לבנות סטנדרטים לפרוטוקול הNFT בעזרת בלוקציין של סוגי מטבעות שונים על מנת שמפתחים יוכלו ליצור את הNFT'S הייחודיים שלהם בעצמם.

 

שימושים של NFT'S בשנת 2021

 

כיום לnft שימושים רבים והוא יכול לשמש כמוצר וירטואלי או פיזי כמעט מכל סוג שאתם יכולים לדמיין, בין היתר :

 • יצירות אומנות
 • מוצרים וירטואלים בתוך משחקים כמו סקינים, תוספות בתוך המשחק, מטבע וירטואלי אווטרים ועוד
 • מוזיקה מסוגים שונים
 • קלפים ומוצרי אספנות רבים אחרים
 • אסימונים שמייצגים נכסים אמיתיים כמו נדל"ן, מכוניות, בעלי חיים, נעליים וכו'
 • אדמה או שטח וירטואלי
 • סנפ שוט של אירועים, משחקים, הופעות

איך ליצור NFT

בשביל ליצור בעצמכם יצירות אומנות מNFT, שכוללים בין היתר קובץ תמונה או גיף (gif) לא תצטרכו ניסיון קודם או ידע טכני רב במחשבים או בתעשיית הקריפטו הגלובלית.
לפני שאתם מתחילים לייצר סוגי אומנות שונים, תצטרכו להחליט באיזה סוג בלוקציין את רוצים להשתמש. בשנת 2021 הבלוקציין של המטבע איתריום הוא השירות המוביל להוצאת NFT חדשים, למרות זאת תוכלו לבחור מבין בלוקציין מובחרים אחרים שבהם תוכלו להשתמש לצורך היצירה הבאה:

 • בינאנס סמארט ציין – binance smart chain
 • פלואו
 • טרון TRON
 • טזוס TEZOS
 • WAX
 • COSMOS

לכל בלוקציין יש סטנדרט אסימון ייחודי משלו, ארנק נתמך שכולל שירותים שונים ומרקט-פלייס משלו.
לדוגמא: אם אתם רוצים ליצור NFT דרך השירות של בינאנס BINANCE SMART CHAIN , אתם תוכלו לקנות ולמכור רק דרך פלטפורומות שתומכות בבלוקציין הייחודי של בינאנס. אגב, אנחנו מציעים מדריך מצויין לזירת המסחר המומלצת של בינאנס, שימו לב שאם אתם בוחרים בשירות בלוקציין כמו של בינאנס לא תוכלו לקנות ולמכור NFTS בשירותי בלוקציין אחרים כמו VIV3 או OPENSEA המבוסס על טכנולוגיית הבלוקציין של אתריום. ביוני 2021 בינאנס צפויה לפתוח מרקט משלה וללא ספק לדעתנו תרצו להיות שם.

לאתריום יש את מערכת התמך הגדולה ביותר של הNFT, בשביל לייצר בעצמכם NFTS יצירות אומנות וידאו או מוזיקה תהיו חייבים את הדברים הבאים:

 • ארנק אתריום שתומך בפרוטוקול ERC-721
 • כ100$ שווי באתר ETH בארנק מוכנים לפעולה

מרגע שתשיגו את הדברים הבסיסיים הללו ישנם מספר פלטפורמות ממוקדות NFT שיאפשרו לכם להתחבר לארנק הוירטואלי שלכם ולהעלות קובץ או תמונה שתרצו להפוך לNFT.

רשתות הNFT המבוססות אתריום הם OPEN SEA , RARIBLE , MINTABLE.
אתר מרקפלייס.COM יאפשר לכם ליצור את הNFT שתרצו, אבל תצטרכו להירשם ולהתקבל בתור אמן בפלטפורמה.

יצירת NFT דרך פלטפורמת OPENSEA

OPENSEA היא פלטפורמה אמינה שבעזרתה תוכלו ליצור NFT, בנוסף לRARIBLE וMINTABLE בשלושת הפלטפורמות תוכלו למצוא את כפתור ה"יצירה" ולייצר באופן פשוט אסימונים.

OPENSEA היא הפלטפורמה הגדולה ביותר המבוססת אתריום ובעלת המרקטפלייס הגדול ביותר.

כעת ניכנס לאתר OPENSEA.IO

לאחר שפתחתם את הקישור בחלון חדש – 1. ליחצו CREATE על מנת ליצור NFT חדש , 2. לפתיחת ארנק ETH לחצו יצירת ארנק METAMASK

opensea

שלב 1 מתקינים METAMASK בחינם , או משתמשים בארנק קריפטו אחר (בדוגמא שלנו נשתמש במטאמאסק)

מדריך NFT

 

שלב 2 מתקינים כתוסף לדפדפן כרום

 

מדריך NFT

שלב 3 צור ארנק
מדריך NFT

שלב 4 יצירת סיסמא
מדריך NFT

 

שלב 5 כתבו על דף קוד גיבוי מוסתר (מומלץ)

 

מדריך NFT

שלב 6 ארנק METAMASK בכרום מוכן לשימוש

שלב 6 ארנק METAMASK מוכן בכרום

 

 

שלב 7 חוזרים לאתר OPENSEA ומחברים את הארנק METAMASK לחשבון OPENSEA

opensea

שלב 8 מאשרים את החיבור לחשבון שנפתח בחלון חדש – הבא => התחברות => וחוזרים ללשונית של אתר OPENSEA – כעת אתם אמורים לראות את העמוד הבא לפניכם: לחצו על CREATE בלשונית MY COLLECTIONS.

מדריך nft

 

שלב 9 אחרי שלחצתם CREATE ייפתח החלון הבא, העלו את הקובץ לוגו , שם , ותיאור לתיקיה שתכיל את הNFT שלכם

מדריך NFT bitgo

 

שלב 10 עיצוב התקייה שלכם: תמונת שער וכו' – שתסיימו לחצו על ADD NEW ITEM ייתכן וייפתח חלון חדש שבו תידרשו "לחתום" שהארנק הנכון מקושר לחשבון הנכון => "חתימה" והגעה למסך הפריט החדש

מדריך

שלב 11 כמעט סיימתם 🙂 יצירת פריט NFT חדש, הגעתם בהצלחה לשלב המעניין ביותר ביצירת NFT חדש, עכשיו תצטרכו למלא את כל השדות ולהעלות את הקובץ ממנו תרצו לייצר NFT.
שימו לב למלא את כל השדות הרלבנטיים, בנוסף, תוכלו לתאר בפירוט או להוסיף תוכן נעול רק למשתמש שיקנה את הNFT שלכם. בכל מקרה חשוב לעבור על כל השדות בפריט החדש. לאחר שתסיימו לעבוד על הפריט החדש לחצו על הכפתור CREATE בתחתית , ייתכן שתצטרכו לחתום שוב על הודעה בחלון נפתח בשביל לקשר את הNFT לארנק שלכם.
לאחר שסיימתם בהצלחה את כל השלבים, פריט ה NFT החדש שלכם יופיע בתקיית הקולקציה שיצרנו לפני זמן קצר.

 

מדריך NFT

 

כל הכבוד ! סיימתם בהצלחה ליצור NFT חדש – המשיכו את המדריך כדי לגלות איך למכור את הNFT החדש שיצרתם

 

כמה כסף עולה לייצר NFT חדש?

בפלטפורמת OPENSEA המוזכרת במדריך יצירת NFT היא ללא עלות, בפלטפורמות אחרות יש תשלום עמלה מסוים, כאשר מדובר על פלטפורמות מבוססות אתריום העמלה שנגבית נקראית ETH GAS היא כמות מסויימת של המטבע ETH כאשר מבצעים פעולות על הבלוקציין של אתריום, כאשר מוסיפים NFT חדש למרקטפלייס מבוסס אתריום תצטרכו לשלם עמלה במטבע ETH.

עלות העמלה ב ETH משתנה לפי כמות העיסקאות בכל זמן נתון והעומס הקיים על תשתית מערכת הבלוקציין. כאשר יש הרבה אנשים שמבצעים פעולות על הבלוקציין העמלה הנגבית תהייה גבוהה יותר, וכאשר העומס פוחת אחוז העמלה גם כן פוחת.
העמלות בסופי שבוע יכולות להיות זולות הרבה יותר מאשר באמצע השבוע, שימו לב שכדאי לכם לתכנן השקת NFT לפי השעה והיום בשבוע.

 

כיצד מוכרים NFT?

 

אחרי שיצרתם את הNFT החדש שלכם בוודאי תרצו למכור אותו במרקטפלייס מוכר, אנחנו נמשיך לעבוד בפלטפורמת OPENSEA על מנת למכור את הNFT שיצרנו בקלות ובמהירות.
לאחר שמצאתם את הפריט החדש שיצרתם בתקיית הקולקציה החדשה, תלחצו על הכפתור "SELL" אחרי שתגיעו למסך התמחור תוכלו לבחור את התנאים שלכם למכירה, בין היתר תוכלו לבחור בסוג המכירה: מכירה פומבית או מכירה במחיר קבוע (מראש).

ניתן למכור NFT במטבע האתריום ETH או כל יתר המטבעות (אלטים) המבוססים על רשת EC20 , בפלטפורמות מסויימות תוכלו למכור או לשלם עבור NFT באמצעות מטבעות ייחודיים כמו FLOW בפלטפורמת VIV3.

לאחר שתסיימו להגדיר את אופציות המכירה – אפשרו את המכירה – שימו לב שהעמלה שתיגבה על העיסקה היא 2.5%

כיצד קונים NFT?

חשוב לזכור שקניית NFT שונה מפלטפורמה לפלטפורמה, לכן לפני שתמהרו לקנות את הNFT הראשון שלכם חשוב לזכור מספר דברים חשובים:

 • מאיזה מרקטפלייס אתם מתכננים לקנות את הNFT שלכם?
 • איזה סוג ארנק תצטרכו להוריד על מנת להתממשק עם הפלטפורמה שתרצו לקנות דרכה NFT?
 • סוג המטבע הקריפטוגרפי שתצטרכו להזין לארנק על מנת לבצע קניית NFT
 • האם הNFT שברצונכם לרכוש נמכרים בשעה מסויימת או מכירה ייחודית?

ניתן לקנות NFT'S שונים בזירות מסחר שונות – נכון ל2021 אלה הפלטפורמות המומלצות ביותר:

האם כדאי להיכנס לתחום הNFT בשנת 2021?

בשנת 2021 תחום הNFT נפוץ במיוחד ונסחר בשערים גבוהים מאוד, טירוף הNFT רחוק מסיום, חברות רבות, קבוצות ספורט, מפורסמים ואומנים שונים חתמו על הסכמים בלעדיים למכירת NFT בכיכובם, בעוד שיצירות אומנות רבות נמכרות בסכומים של מליוני דולרים, אנחנו בטוחים שיש לתחום הNFT עוד הרבה לאן לצמוח ולכם בתור צרכנים או יוצרים יש הזדמנות ראשונית להגיע לתחום הNFT.

עד סוף שנת 2021 כל תחום הNFT צפוי לעבור את רף 1.4 מיליארד דולר הכנסות, אומנים , מפורסמים וקבוצות ספורט צפויים להכנס לתחום הNFT ולמכור טוקנים דרך פלטפורמות מסחר מובילות, הצפי הוא שמפתחי בלוקציין ימשיכו לעבוד על טכנולוגיות חדשות שיאפשרו מסחר נוח מהיר וזול בסוגי NFT שונים.

 

3.7/5 (3 Reviews)
גלילה למעלה