מטבע AVAX

מהו מטבע AVALANCHE (AVAX): סקירת מטבע

המטבע הקריפטוגרפי AVAX משך תשומת לב רבה, והסקירה הבאה יכולה לעזור לכם ללמוד עוד

תוכן עניינים

מטבע הקריפטו מפולת AVALANCHE הוא מטבע חדש המייצר עניין רב בעולם הקריפטו. אבל מהו מפולת (AVAX)? מה עושה AVAX? איך AVAX עובד?

מטבע, לא אסימון

אחד הדברים שיש לשים לב ב-AVAX הוא שזהו בעצם מטבע קריפטו, ולא אסימון קריפטו. הדבר אומר שהאסימון המקורי של הבלוקצ'יין שלהם, במקום אסימון מקורי של רשת או פרוטוקול שמשתמשים בבלוקצ'יין אחר. למרות שהטרמינולוגיה עשויה להיראות כמו דבר טכני, וזה כפי שנראה בהמשך, גם חשוב מאוד כשמדובר בהבנת AVALANCHE.

בעיות בלוקצ'יין

ראשית, נסתכל על הבלוקצ'יין של Avalanche עצמו. הבלוקצ'יין שואף להיות מתחרה לבלוקצ'יין Ethereum הפופולרי ביותר.
הוא רוצה לעשות את אותם דברים ש-Ethereum עושה. במיוחד, להיות מקום שבו ניתן לבצע חוזים חכמים. חוזה חכם הוא תוכנת מחשב המיועדת לביצוע אוטומטי לאחר עמידה בתנאים מסוימים.

חוזים חכמים הם חלק מרכזי בעולם המטבעות הקריפטוגרפיים, וקיום מקום בו ניתן להשתמש בהם עוזר מאוד לאנשים המעורבים בו. עם זאת, לא כל הבלוקצ'יינס מאפשרים חוזים חכמים, וחוסר זה ברשתות אחרות הוכיח לטובה את רשת Ethereum בעבר.

יש בעיות עם הבלוקצ'יין של Ethereum וחוזים חכמים. ראשית, הבלוקצ'יין יכול להיות איטי, מה שלא מועיל כשמדובר בביצוע עסקאות. שנית, עמלות העסקה יכולות להיות מאוד יקרות. שלישית, הוא משתמש בפתרונות קנה מידה של שכבה שתיים. אלה, למעשה, מסירים עסקאות מהבלוקצ'יין הראשי, מבצעים אותן במקום אחר ואז מחזירים אותן לבלוקצ'יין. זה עוזר למנוע האטה מסוימת בשרשרת הראשית, אבל זה יכול ליצור בעיות באבטחה.

איך Avalanche עוזר?

Avalanche שואפים לפתור את הבעיות האלו. Avalanche הוא בלוקצ'יין משולש. המשמעות היא שכל בלוקצ'יין, שלמעשה פועל בשכבה אחת נפרדת, עושה דבר אחד מסוים, וכך, בתיאוריה לפחות, פעולות מתרחשות מהר יותר.

שלושת השרשראות המרכיבות את Avalanche הן:

 • שרשרת החוזים (C-Chain)
  זה מפעיל חוזים חכמים ותואם ליישומים מבוזרים של Ethereum (Dapps). כלומר Ethereum Dapps יכול להשתמש ב-Avalanche. זה גם אומר שעסקאות ויצירת NFTs ואסימוני קריפטו אפשריים במערכת.
 • שרשרת התוכניות (P-Chain)
  זה מאפשר לכל אחד ליצור בלוקצ'יין בעצמו, או עם שכבה שניה או עם פרוטוקול שכבה אחד המשולב יותר. לרשתות אלו, הנקראות תת-רשתות, לכולן יש את ה-P-Chain המשותף. שרשרת ה-P עוקבת אחר המאמתים של רשתות המשנה אשר בתורם אחראים על אימות ה-P-Chain.
 • שינוי החליפין (X-Chain)
  זהו הבלוקצ'יין שבסופו של דבר יוצר נכסים ומבצע עסקאות, המשולמות ב-AVAX.
  יחד, הם פועלים בצורה שמשמעותה האקולוגית הכוללת של הקריפטו המקוונת של Avalanche יכולה לעבוד במהירות בכל הנוגע לביצוע עסקאות ולעשיית עסקים
AVAX – AVALANCHE האתריום הבא?

אז, בעצם, זה הסביר Avalanche. אבל מה זה מטבע AVAX?

מטבע AVALNCHE

כפי שכבר הסברנו, AVAX הוא המטבע המקורי של רשת הבלוקצ'יין קריפטו של Avalanche.
הוא משמש כאסימון תשלום עבור עמלות עסקה בשרשרת. מטבע ה-AVAX משמש גם להמרה, תוך התייחסות לאופן שבו מישהו עשוי להאציל את ה-AVAX שלו למשתמש אחר שעוזר לתחזק את הבלוקצ'יין של Avalanche ויכול להצביע על הצעות הנוגעות לרשת, בתמורה לתגמולים שמשלמים בקריפטו. נכון ל-13 באוקטובר, כ-52% מכלל מטבעות המפולת היו בסרקולציה.

אם כבר מדברים על הימור, AVALNCHE פועלת על בסיס הוכחת יתד, ולא על בסיס הוכחת עבודה. המשמעות היא שאנשים יכולים להוסיף בלוקים לבלוקצ'יין ללא צורך בכריית נתונים. תהליך הוספת בלוקים על ידי פתרון חישובים מורכבים יותר ויותר, שצורך הרבה כוח מחשב ויכול להיות לא תקינים מבחינה אקולוגית. עם הוכחת הימור, אנשים יכולים לנעול מטבעות קריפטו שכבר יש להם בארנק מיוחד, ובתמורה להוסיף בלוק לבלוקצ'יין בשלב מסוים. ההימור בקריפטו הוא גם, תיאורטית, מהיר יותר מאשר כרייה, כך שיש פחות מחסומים וצווארי בקבוק ואולי חשוב מכך, גם העסקאות זולות יותר.

משהו שיש לציין לגבי AVAX הוא שכאשר הוא משמש לעמלות עסקה, המטבעות נשרפים. לכן יש היצע מצומצם יותר של הקריפטו, אשר בתורו, כנראה אומר שערך המטבע נשמר גבוה. נכון ל-13 באוקטובר 2021, היו 220,286,577.21 מתוך סך של 720 מיליון מטבעות מפולת במחזור, קצת יותר מ-30% מסך ההיצע.

איך נוסד המטבע?

תיאור קצר של ההיסטוריה של מטבע AVAX: הוא שוחרר לראשונה בשנת 2020, לאחר הצעת מטבע ראשונית שגייסה 42 מיליון דולר. Avalanche crypto עצמו הוא פרי יוזמה של Ava Labs שהוקמה על ידי אמין ג'ון סירר, מרצה למחשוב באוניברסיטת קורנל, ארה"ב. Gün Sirer היה אחד מחלוצי המטבעות הקריפטוגרפיים, וכתב מאמר על מערכת התשלום ההיפותטית קארמה עמית לעמית בשנת 2003, שש שנים לפני יציאת הספר הלבן הביטקוין הראשוני. הוא מוביל צוות של למעלה מ-60 אנשים, כולל המייסדים המשותפים קווין סקניקי ומאופן 'טד' יין, בהפעלת Ava Labs ובהרחבה את הבלוקצ'יין Avalanche ואת המטבע הקריפטוגרפי AVAX.

שאלות נפוצות

למה משמש מטבע AVAX?

ניתן להשתמש בקריפטו של Avalanche, או AVEX, לתשלום עמלות עסקה במערכת הבלוקצ'יין של Avalanche. זה יכול להיות גם להוות כלי תגמולים, כמו גם לקנייה, למכירה ולסחר באינטרנט.

כמה מטבעות AVAX יש?

נכון ל-13 באוקטובר 2021, היו 220,286,577.21 מתוך סך של 720 מיליון מטבעות מפולת במחזור, למעלה מ-30% מסך ההיצע.

איך לקנות את מטבע AVAX?

אתה יכול לקנות AVAX בבורסות מטבעות קריפטוגרפיים. אתה יכול גם לקבל AVAX כפרס על ביצוע משימות מסוימות ברשת הבלוקצ'יין Avalanche. עם זאת, מה שאתה חייב לזכור הוא שאם אתה רוצה להשקיע במפולות, תצטרך לעשות מחקר משלך. זכור שמטבעות קריפטוגרפיים יכולים להיות מאוד תנודתיים, המחירים יכולים לרדת וגם לעלות, ולעולם אל תשקיע יותר כסף ממה שאתה יכול להרשות לעצמך להפסיד.

Similar Posts