מדריך Etherscan

ETHERSCAN.IO

Etherscan הוא סייר בלוקצ'יין המשמש לחיפוש עסקאות, כתובות ארנק וחוזים חכמים ב-Ethereum blockchain.

ככל שטכנולוגיית בלוקצ'יין ומטבעות קריפטוגרפיים צוברים פופולריות מדי יום, כל אחד יכול לעקוב אחר רשתות מסוימות והפעילות הכוללת שלהם בעזרת הכלים הנכונים. חוקרי בלוקצ'יין הם פתרונות טובים לזיהוי עסקאות, חיפוש כתובות ארנק וכו'. עבור רשת Ethereum :
 ether scan הוא סייר כזה, אם כי הפונקציונליות שלו מרחיקות לכת הרבה יותר.

תוכן עניינים

מה זה Etherscan?

פונקציונליות הליבה של Etherscan זהה לכל כלי שחוקר בלוקצ'יין.
אפשר לחפש עסקאות, כתובות ארנק, חוזים חכמים ב-Ethereum וכו'.

אפשרי לגשת דרך שורת החיפוש או על ידי ניווט באפשרויות התפריט בחלק העליון.

כל מה שרוצים ללמוד על רשת Ethereum נמצא בהישג ידכם דרך Etherscan.

מכיוון שטכנולוגיית הבלוקצ'יין מקלה על שקיפות, המשתמשים צריכים ממשק חזותי לשליפת נתונים.
"חוקרי בלוקצ'יין" מתאימים לתפקיד הזה, שכן "מנוע החיפוש" הזה נותן למשתמשים גישה לכל המידע שהם עשויים להזדקק לו.

הפונקציונליות של ETHERSCAN התרחבה עם השנים כדי לכלול אפילו יותר שירותים ונתונים.

על ידי הוספה לאינדקס של הבלוקצ'יין של Ethereum והפיכתו לחיפוש, כל אחד מקבל גישה מלאה למערכת אקולוגית זו של בלוקצ'יין.

משתמשים יכולים ליצור חשבון ב-Etherscan, למרות שזה לא נדרש להשתמש ברוב הפונקציות.
למפתחים, ETHERSCAN יכול להיות שימושי לקבלת גישה לשירותי API כדי לבנות יישומים מבוזרים או לשמש ככלי להזנת נתונים. עם זאת, Etherscan אינה ספקית שירותי ארנק למרות תמיכתה בחשבונות משתמש. לא ניתן להשתמש בארנק הקיים – MetaMask, Ledger, MyEtherwallet, Parity או אחרים – דרך Etherscan. יחד עם זאת, אפשר להזין ולאמת את כתובת ה-Ethereum שלהם בחשבון שלהם, מה שמאפשר להם לעקוב אחר העסקאות שלהם.


נתונים מETHERSCAN

כיצד אתם יכולים למצוא עסקאות ב-Etherscan?

הדרך הקלה ביותר לחפש עסקה באמצעות Etherscan היא באמצעות מזהה העסקה. עם זאת, אם אין לכם אותו או אינכם יודעים היכן למצוא אותו, הזנת אחת משתי כתובות הארנק המעורבות בעסקה תעבוד גם כן. לאחר הזנת מזהה העסקה או הכתובת בסרגל החיפוש, Etherscan יתאר את הפרטים, כולל עסקאות, יתרות וכדומה.
המידע המסופק לגבי כתובת ארנק מבוסס על יתרת ה-ETH וערך הדולר התואם שלה. עם זאת, הפלטפורמה תומכת גם באסימוני ERC-20 ו-ERC-721 רבים בבלוקצ'יין, שנמצאים בשדה "Tokens".

כאשר מחפשים ארנק או מזהה עסקה, משתמשים יכולים לראות את כל הפרטים שהם צריכים. לדוגמה, לכל עסקה יש את ה-TxHash, מספר החסימה, מתי התרחשה, השולח והנמען, ערכה ודמי העסקה.


חיפוש בETHERSCAN

חיפוש עסקאות ב-Etherscan

הדרך הנפוצה ביותר לחפש עסקה עם Etherscan היא באמצעות מזהה העסקה או TxHash. ה-Hash עוזר לעקוב ולעקוב אחר מצב העסקה ב-Ethereum blockchain. הזנת ה-TxHash ל-Etherscan מציגה פרטי עסקה שונים:

סטטוס TxReceipt מתאר אם העסקה הושלמה, נכשלה או עדיין ממתינה לאישור.
גובה הבלוק הוא מזהה בלוק הרשת שבו הכורים רשמו את העסקה
ערך העסקה, הן ב-ETH והן בדולר ארה"ב
כמות הגז הנדרשת לשידור העסקה ושוויה בדולר ארה"ב
מספר העסקה שנשלחה מכתובת הבלוקצ'יין של השולח.
כל המידע הזה מסייע בהפיכת הבלוקצ'יין של Ethereum לשקוף ונגיש יותר למשתמשיו.

מהו מעקב אחר מחירי הגז?

רשת Ethereum משתמשת בגז – בתשלום ב-Ether – כדי להשלים עסקאות. זה עמלת העסקה של Etheruem, אם כי הגז עובד קצת אחרת. אין מגבלה עליון על דרישות הגז לעסקאות, שכן עומס ברשת יכול להעלות את המספר הזה די מהר. לפיכך, מחיר גז גבוה יותר שווה לעלות עסקה גבוהה יותר. יתרה מכך, עסקאות עם מחירי גז נמוכים יותר עלולות להיכשל, מכיוון שהכורים עלולים לא לאסוף אותן.
על ידי שימוש במעקב הגז של Etherscan, משתמשים יכולים לקבוע אם כעת זה זמן מתאים לשלוח עסקאות. עמלות נמוכות יותר מועילות לכל המשתמשים, אך ייתכן שהן לא יהיו ריאליות בהתאם לפעילות הרשת באותו זמן. התאמת עמלת הדלק ב-MetaMask או בארנקים אחרים באמצעות הערכות של עוקב הגז הזה תעזור למשתמשים להשלים העברות מהר יותר.

מציאת Airdrops עם Etherscan

תכונה נוספת המשולבת ב-Etherscan לאחרונה היא תמיכה ב-airdrops נוכחיים ברשת Ethereum. למרות שמשתמשים לא יוכלו לתבוע אסימוני שחרור אוויר מכל מסע פרסום, הוא מספק סקירה כללית של אילו מהם פעילים כעת. זוהי תכונה שימושית למי שרוצה לבדוק זכאות להטחות מסוימות, אם כי לא נראה שהיא כוללת אירועים עתידיים.

סקירה כללית של אסימון

Ethereum תומך בתקני האסימונים ERC-20 ו-ERC-721. באמצעות Etherscan, משתמשים יכולים למצוא את האסימונים המובילים עבור כל תקן, החוזים שלהם, נפח המסחר, שינויים במחיר, שווי השוק ומספר המחזיקים. ניתן ללחוץ על כל אסימון כדי להסתכל עליו ביתר פירוט, לראות עסקאות או תכונות אחרות.

מדור חוזים מאומתים

תכונה מסקרנת אחת ב-Etherscan היא קטע החוזים המאומתים. זה מציג את כל החוזים החכמים ב-Ethereum blockchain שיש להם קוד מקור מאומת. לא כל החוזים החכמים נכנסים לקטגוריה זו, מה שמקל על המשתמשים לקבוע אם עליהם לקיים אינטראקציה עם חוזה ספציפי.

אפשר גם לחפש באופן ידני את כתובת החוזה ולקבוע אם היא אומתה. תהליך זה פועל באותו אופן כמו חיפוש כתובת ארנק, אם כי המשתמשים יראו את השם, גרסת המהדר והאם בוצעה ביקורת אבטחה. ביקורות אבטחה הן חיוניות עבור חוזים חכמים, אם כי אין ערובה לקוד שבטוח ב-100% לאינטראקציה איתו.

האם Etherscan תואם למכשירי NFT?

אסימונים שאינם ניתנים לשינוי הם פופולריים להפליא ב-Ethereum blockchain. משתמשים שקונים NFTs אלה יכולים לראות את הנכסים שלהם ב-Etherscan, אם כי זה יוצג רק כאסימון ולא בתור האמנות האמיתית המשויכת לאסימון.
משתמשים יצטרכו להשתמש בשירותים אחרים, כמו שוק OpenSea, כדי לראות את כל האומנות, בין האפשרויות האחרות. ל-Etherscan אין פונקציונליות לתאר את האמנות, ובכל זאת היא תציג את מזהה האסימון, הפרויקט שאליו הוא שייך, רשומת העסקאות שלו ואינטראקציה עם החוזה החכמה.
תכונות אחרות ב-Etherscan
מלבד מעקב אחר עסקאות ומחיר הדלק, ישנן תכונות רבות אחרות הזמינות ב-Etherscan. לדוגמה, משתמשים יכולים להסתכל על התרשימים והסטטיסטיקות כדי לקבל סקירה כללית של כל שוק האת'ריום; נתונים כגון עסקאות יומיות, כתובות ייחודיות, גודל בלוק ממוצע ומחיר גז ממוצע עשויים לספק תובנות חשובות למשתמשי Ethereum. כמו כן, משתמשים יכולים לצלול לתוך Dapps כדי להסתכל על הכתובות והחוזים החכמים המשויכים. בעוד Ethereum מתקדם לקראת מיזוג עם Ethereum 2.0 ומערכת הוכחת הימור, ניתן לעקוב אחר עסקאות על ETH2.0 ב-beacon chain Explorer.

Similar Posts