מטבע Binance Usd

BUSD לעומת USDT: מה משקיעים קריפטו חדשים צריכים לדעת

BUSD ו-USDT הם מטבעות יציבים המוצמדים למטבע פיאט כמו הדולר האמריקאי ביחס של 1:1. ל-USDT יש נפחי מסחר גבוהים יותר, אך אינו מגובה לחלוטין במזומנים ומצא את עצמו סבוך בבעיות מוניטין. לשם השוואה, BUSD עבר תהליכי ביקורת נרחבים יותר ועובד על בלוקצ'יין רבים ושונים. שני המטבעות מספקים זמני עסקה מהירים עם עמלות נמוכות.
BUSD ו- USDT שניהם חיוניים, תוך שימוש בחוזים חכמים הפועלים על בלוקצ'יין במקום בחוזים מסורתיים ללא סמכות חוקית לפעולה. מטבעות אלה מספקים העברות מהירות ברחבי העולם בכל זמן ובכל מקום, בנוסף אין צורך להסתמך על הבנקים כדי להעביר כספים.
בואו נסתכל מקרוב על איך שני המטבעות היציבים האלה פועלים.

BUSD או USDT? מה עדיף?

איך USDT עובד?

Tether או USDT הוא מטבע יציב המופעל על ידי Bitfinex, בורסת מטבעות קריפטוגרפיים המבוססת מהונג קונג. המטבע עובד על ה-Ethereum blockchain. USDT ממיר את המזומנים שמישהו מספק למטבע דיגיטלי, ומבטיח שהמטבע מוערך במחיר של מטבעות לאומיים שונים, כולל הדולר האמריקאי.
כל אסימוני ה-Tether מגובים ברזרבות שלו, הכוללות נכסים מהלוואות שהעניקה Tether לגורמים אחרים. עם זאת, ל-USDT תמיד יש יחס של 1:1, כלומר אסימון הוא תמיד $1. ערך הרזרבה תמיד יתאים או יעלה על ערך האסימונים במחזור.
אסימוני USDT יכולים לעבוד בדרכים רבות. אנשים יכולים להציע שירותים בתמורה לאסימוני USDT. הם יכולים גם להחליף USDT למטבעות אחרים. אסימוני USDT אינם דורשים מבנקים חיצוניים לפעול, מה שהופך אותם לקלים יותר לניהול ולהעברה.

איך BUSD עובד?

BUSD הוא מטבע 1:1 מאובטח ותואם ב-USD המונפק על ידי Paxos, מאושר על ידי מחלקת השירותים הפיננסיים של מדינת ניו יורק (NYDFS), ונתמך על ידי בורסת המטבעות הקריפטוגרפיים Binance. מדי חודש, ל-Paxos חברת ביקורת בוחנת את אספקת ה-BUSD והדולר האמריקאי שלה כדי להבטיח את היציבות והביטחון של ה-stablecoin. המטבע מבוסס על Ethereum, אך הוא משתמש גם בבלוקצ'יין משני המנוהל על ידי Binance.

פלטפורמת Paxos מאפשרת למשתמשים לקנות ולמכור BUSD ביחס של 1:1 דולר. אסימון BUSD אינו מצריך עמלות תפעול וניתן להשתמש בו לתשלומים, הלוואות ועסקאות אחרות בכל מקום בו מתקבלים אסימוני ERC-20.

BUSD הוא מטבע שאינו ניתן לכרייה. אסימונים נוצרים כאשר אדם מספק דולר אמריקאי לפקסוס כדי להטביע אסימונים חדשים. אין מגבלות על מספר האסימונים שניתן לייצר, מכיוון שהמספר הזמין ישתנה בהתאם למספר האנשים שיספקו כספים להכנת האסימונים הללו.

מה מייחד את BUSD ואת USDT?

 • ביקורת
  BUSD עובר באופן שוטף ביקורות כדי להבטיח את אבטחתו. BUSD משלים ביקורות חודשיות דרך חברת הביקורת Withum כדי להבטיח שההיצע של BUSD תואם את הכסף בבנקים המקשרים לאסימונים. עם זאת, USDT אינו עובר שיטות ביקורת קפדניות כל כך. בעוד ש-USDT תמיד מציג את הרזרבות שלו, הוא לא מספק מידע ציבורי על ביקורת. נקודה זו עשויה להוות דאגה לצרכי האבטחה של האדם.
  מיקום השמורות
  בעוד שאסימוני BUSD מגובים על ידי בנקים בארה"ב, אסימוני USDT מגובים על ידי בנקים מחוץ לחוף. בנקים מחוץ לחוף מציעים פחות חיובים עבור הטבות תפעול והטבות מס, אבל הם לא תמיד מאובטחים לחלוטין כמו הבנקים האמריקאים המבוטחים ב-FDIC ש-BUSD משתמש בהם. USDT מגובה גם בהלוואות מובטחות, אג"ח קונצרניות והשקעות שונות אחרות. כמות עתודות המזומנים בפועל המשמשות לתמיכה ב-USDT היא מינימלית בהשוואה למה ש-BUSD מנהל.
  צמדי מסחר
  מכיוון ש-USDT זמין יותר, הוא תומך ביותר צמדי מסחר וקל יותר להשלים עסקאות. עם זאת, BUSD כנראה יהפוך לגלוי יותר ככל שאנשים יראו את האיכויות שלו והביקוש למטבעות יציבים כאלה יגדל.
  בלוקצ'יין
  USDT פועל על בלוקצ'יין מבוסס Ethereum, בעוד BUSD עובד על מספר בלוקצ'יין, כולל כאלה המופעלים על ידי Binance. התמיכה הנוספת שמספקת Binance הופכת אותו לאבטח יותר, מכיוון שאין צורך לדאוג שרשת אחת תהיה אחראית לכל הפעולות.
  נפח מסחר
  ל-USDT יש נפח מסחר גבוה יותר, מכיוון שהוא קיים הרבה יותר זמן. נכון לספטמבר 2021, נפח המסחר הטיפוסי של USDT הוא כ-83 מיליארד דולר, בעוד ש-BUSD עומד על כ-12 מיליארד דולר.

 

 • מה הופך BUSD ו-USDT לדומים?

 • ערך
  גם BUSD וגם USDT צמודים לדולר האמריקאי ביחס של 1:1 כך שאין צורך לדאוג לתנודתיות.
  רְכִישָׁה
  תהליך ההטבעה עבור שני מטבעות אלו זהה. במקום לכרות, הקבוצה שמאחורי אחד מהאסימונים הללו מוסיפה את הפיאט שלך לעתודות שלהם ואז טביעה עבורך מטבעות חדשים.
  זמני עסקאות מהירים
  זמני העסקאות עבור USDT ו-BUSD מהירים מאוד. ניתן להעביר את שני אלה 24/7 ללא צורך בבנקים.
  עמלות עסקה נמוכות יותר
  מכיוון שמטבעות יציבות אלו מקושרים למטבע פיאט, אין צורך לדאוג מעמלות עסקה קיצוניות. העלות להעברת USDT ו-BUSD היא מינימלית, במיוחד בהשוואה למטבעות קריפטוגרפיים אחרים שלעתים קרובות יקרים לניהולם.
  חוזים חכמים
  שני ה-stablecoins פועלים על חוזים חכמים. חוזים אלה מחייבים עמידה בכללים ותנאים ספציפיים לפני שהעסקה יכולה להתקדם, מה שמבטיח תהליך בטוח ומאובטח.
  אין בנקים מעורבים
  BUSD ו-USDT עובדים שניהם מבלי שתצטרך לפנות לבנק לעזרה. אתה יכול לטפל בעסקה על ידי עבודה ישירה עם הצד מולך.
USDT BUSD
2014 2019
מטבע יציב מטבע יציב
בלוקציין אתריום בלוקציין אתריום ובינאנס
בקרת תהליכים: לא ברור בקרה חודשית
היצע מטבעות ללא תקרה היצע מטבעות ללא תקרה

Similar Posts